En Kutlu Hediyeler :)

Selamün aleyküm Arkadaşlarım;

 

14-20 Nisan arası bildiğiniz üzere Kutlu Doğum Haftasıydı. Şuanda hafta olarak değil ay olarak kutlanıyor çok şükür. Kim bilir ilerleyen zamanda belkide bir mevlana yılı kutlanıldığı gibi Kutlu doğum yılıda kutlanabilinir:)

 

O ki bizim dünyaya gelmemize bir vesiledir. Rabbi Rahim Hz. Adem 'in (AS) tövbesini Efendimiz'in mübarek ismini andığı için kabul ediyor ki; ne diyor (Cennetten kovulup, Havva anamızdan ayrı düştüğünde) :

 

-Ya Rabbi beni Muhammed'in yüzü suyu hürmetine affeyle.

Rabbi Rahim diyor.

-Ya Adem sen Muhammed'i nereden biliyorsun ben henüz O'nu yaratmadım diyor.

Hz. Adem'de (As):

-Ya Rabbi Cennetin kapısında adının yanında yazıyordu oradan gördüm. Şüphesiz ki sen bir ismi yanına yakıştırdıysan O senin için çok önemli olmalı o yüzden O'nun adı için tövbemi kabul et. Diyor.

Rabbimiz de:

-Evet ya Adem eğer O olmasaydı şüphesiz seni de yaratmazdım.

 

diyerek bizim O'nun için dünyaya geliş vesilesi olmamızı göstermiş oluyor.Efendimiz'in alemlere rahmet olarak gönderildiğide bir başka bildiğimizdir. Canım Efendim'e (SAV) keşke layık bir ümmet-i Muhammed olabilsek. İsmi alınınca yürekler titrese... O'nun aşkıyla yansak, tutuşsak... Hoca Efendimizin hep "Medine'nin Gülü" adlı şiiri aklıma gelir.Efendimiz dediğimde...(Özellikle şu kısmı:)

 

"Keşke her an aşkınla oturup aşkınla kalksam,
Rûhlar gibi yükselip de ufkunda dolaşsam;
Bir yolunu bulup gönlünden içeri aksam..
Keşke her an aşkınla oturup aşkınla kalksam"

 

Hoca Efendinin yorumuyla dinlemek için tıklayınız:

http://video.google.com/videoplay?docid=7191678095772036444

 

 

Evet Efendimiz'e ne yapsak ki boş. Bende şirketteki arkadaşlarımla paylaşmak adına, nacizane aşağıdaki hediyeleri hazırladım cuma günü için :) Bir hafta öncesinden Efendimiz'le ilgili kitaplar aldım hepsine..Güllerini hazırladım. Tabi canım Eşiminde çok desdeğini gördüm. Allah razı olsun canım. Rabbi Rahim seni Efendimiz'e komşu eylesin inş. Allah-u Teâla...

 

Sonra turta için hazırlık yaptım. Eve geç geldiğimden ötürü hazırla, pişir, süsle derken 2'de yattım veeeeeeeee işe 9:10'da gittim :) Eşimle aynı yerde çalışıyoruz haliyle ikimizde geç kaldık :) Efendimiz'in güzel ahlakı ile ilgili kartela almıştım onlardan fotokopi çektim, üstüne iliştirdim derkeeeen, aşağıdaki görüntüler çıktı ortaya:) Sizlerle de paylaşmak istedim.

 

Arkadaşlarımın yüzündeki tebessüm bana yetti çok şükür. Cuma saati çalışmadığımız için arkadaşlarla toplanıp birşeyler yapma imkanı bulabiliyoruz şükür. Bu yüzden çok şanslıyız elhamdülillah. Erkeklerde zaten Cuma namazına gidiyor mecburen bayanlar kalıyor:) Bizde 10 kişi birşeyler yapıyoruz işte...

 

Allah kabul etsin. Birlikte daha nice nice kutlu doğumlara inş. Allah-u Teâla...

 

Hepinizi çok seviyorum :)

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !